AVEVA System Platform používá modulární přístup umožňující nevídanou flexibilitu při vývoji, nasazení a změnách aplikací, včetně změn architektury za běhu projektu od řešení „vše na jednom PC“ až po rozsáhlé síťové distribuované architektury typu klient/server nebo Peer-to-Peer.

Flexibilita architektury

Výše uvedené produkty a funkčnosti mohou běžet jak v řešení „vše na jednom PC“ (typicky pro pilotní projekty nebo testovací účely), tak v rozsáhlých síťových distribuovaných architekturách klient/server nebo Peer-to-Peer. Rozložení mezi více PC se může dělat postupně během rozšiřování aplikace, což přinese mnoho výhod, např.:

 • Rozdělení zátěže
 • Zvýšení výkonnosti
 • Odolnost systému při výpadku některého PC
 • Různé možnosti redundance
 • Jednodušší údržba PC
 • Využití fyzických i virtuálních PC (VMWare, Hyper-V)
 • Využití tenkých klientů
 • Splnění požadavků na kybernetickou bezpečnost

Servery

AVEVA System Platform jsou dodávány jako integrované softwarové sady různých velikostí (z hlediska počtu proměnných) obsahující následující serverové produkty („back-end“):
 • AVEVA Application Server – průmyslový aplikační server
 • AVEVA Historian – procesní historizační databáze
 • AVEVA Komunikační drivery – drivery pro komunikaci s řídicími zařízeními (PLC, DCS, I/O aj.), široká podpora obecných komunikačních standardů (např. OPC UA, OPC DA, MQTT, SNMP, WebServices (SOAP, REST) atd.)

Klienti

Uživatelé – výrobní operátoři, supervizoři, technologové, pracovníci kvality, manažeři aj. – si mohou pro přístup k informacím poskytovaným systémem AVEVA System Platform zvolit různé druhy klientských aplikací (“front-end“), které nejlépe vyhovují jejich potřebám.

Rozšiřující moduly

AVEVA System Platform lze dále rozšířit o tzv. funkční moduly, jako např. AVEVA MES pro zajištění správných výrobních parametrů, záznam a analýzu všech událostí při vlastní výrobě (rodokmen výrobků) nebo sledování a analýzu prostojů a celkové výrobní efektivity OEE (Overall Equipment Effectiveness) strojů, výrobních linek a dalších zařízení ve výrobě.

Rozcestník AVEVA System Platform

Pomůžeme Vám lépe poznat AVEVA System Platform

Máte ještě nějaké otázky? Třeba jestli AVEVA System Platform odpovídá přesně Vašim požadavkům? Jak složité by bylo jeho nasazení? Jak snadno ho můžete integrovat s dalším softwarem a systémy? Jak je nasazení AVEVA System Platform nákladné? Nejjednodušší a nejrychlejší cestou je nás kontaktovat, rádi Vám pomůžeme lépe poznat AVEVA System Platform.

Související informace

Zjistěte víc o AVEVA System Platform

Přínosy

Otevřenost – Zastřešení rozdílných řídicích systémů – Přehlednost a standardizace – Pokročilá správa alarmů – Neomezená škálovatelnost díky neomezené…

AVEVA OMI

Software AVEVA OMI (Operations Management Interface) je určený pro vizualizaci na klientských pracovištích v řešeních na bázi výkonné průmyslové platformy…

Související produkty

Seznamte se s dalšími produkty, které vytváří budoucnost Vašeho odvětví
Vizualizace, sběr dat a supervizní řízení technologických procesů
Podrobnosti
Získávejte, ukládejte a analyzujte průmyslová data s vysokou rychlostí, kvalitou a spolehlivostí
Podrobnosti
Jedinečná otevřenost, rozšiřitelnost a architektonická volnost
Podrobnosti
Proaktivní monitoring AVEVA řešení a souvisejících HW/SW systémů
Podrobnosti