Jsme firmou s již 30 lety zkušeností v oblasti výkonných softwarových řešení pro průmyslové a technologické podniky.

Naše společnost Pantek (CS) s.r.o. byla založena Johnem Bailey a Petrem Čížou na jaře roku 1993 s cílem poskytovat moderní IT/OT řešení pro průmyslový svět.

Stali jsme se dceřinou společností britské Pantek Ltd. a na trh jsme vstoupili jako autorizovaný distributor celosvětově známé značky Wonderware (nyní AVEVA) pro Českou a Slovenskou republiku.

Pilotním produktem byl tehdy SCADA systém InTouch od firmy Wonderware, který jako první na světě dokázal spolupracovat s operačním systémem Windows. Postupem času do našeho softwarového portfolia přibyly softwarové produkty i jiných společností, jako například octoplant od AUVESY-MDT nebo ThinManager.

Již od začátku našeho působení na trhu si zakládáme na myšlence, že nedodáváme pouze software, ale nabízíme škálovatelná a fungující softwarová řešení šitá na míru konkrétním projektům. Našim koncovým uživatelům a systémovým integrátorům poskytujeme školení a špičkovou technickou podporu. Věnujeme čas pochopení Vašich možností, výzev a potenciálu.

Systémoví integrátoři jsou základním kamenem pro realizaci našich zakázek. K dnešnímu dni spolupracujeme s více než 50 systémovými integrátory v České republice a na Slovensku.

Naše vlajkové aplikace jsou nasazeny v jaderných elektrárnách ČR a SR – ČEZ-Dukovany, ČEZ-Temelín, SE-Jaslovské Bohunice a SE-Mochovce.

Naším cílem je podporovat nejen stávající, ale i budoucí uživatele našeho softwaru, a proto si zakládáme na podpoře až 18 vysokých škol s technickým zaměřením z České republiky a Slovenska a poskytujeme jim nejnovější verze AVEVA softwaru.

Věříme, že digitální transformace je mocnou silou pro budoucnost průmyslu a dobro lidí, kteří v průmyslu pracují, a že ji může úspěšně a efektivně, krok za krokem, aplikovat každý průmyslový a technologický podnik. Naším přáním je, abychom se společně stali součástí lepší a udržitelnější budoucnosti.

Historie naší společnosti

Pantek_logo_RGB
Stáhněte si PDF brožuru a dozvíte se více o nás a našich partnerech.
Stáhnout brožuru

Váš partner ve světě digitální transformace

Váš projekt je jedinečný a pravděpodobně máte specifické nároky. S takovými projekty máme mnoho zkušeností, podíleli jsme se na stovkách různých automatizačních projektů všech velikostí a odvětví. Ať připravujete nový projekt nebo uvažujete o modernizaci, kontaktujte nás. Budeme se Vám věnovat a společně vymyslíme nejlepší řešení.