Naše historie začala na jaře v roce 1991 prvním kontaktem obou pozdějších zakladatelů, poté následovala spolupráce na technickém projektu se zapojením ČVUT Praha. Nakonec byl v roce 1993 založen Pantek (CS) s.r.o.

Od začátku byl Pantek výhradním distributorem Wonderware pro ČR a SR. Vstup na trh byl perfektně načasovaný, protože v té době přišel Wonderware jako první na světě se SCADA/HMI produktem pro prostředí Windows a do té doby nebyl na tuzemském trhu žádný podobný produkt vůbec k dispozici.

Produkty Wonderware jsme poprvé představili na tehdy populární výstavě Invex na podzim v roce 1993. Už tenkrát jsme zde navázali spolupráci s řadou významných systémových integrátorů a koncových zákazníků, která trvá dodnes.

Prakticky okamžitě po výstavě se realizoval první prodej po kterém následovaly další a další projekty. V roce 1995 byl Pantek (CS) celosvětově nejrychleji rostoucím distributorem Wonderware (mimo USA).

Historie produktů Wonderware:

1993 / InTouch 4.11 první přátelský HMI software na platformě PC pro Windows 3.11, se snadnou výměnou dat NetDDE a s legendární uživatelskou přátelskostí.
1997 / InTouch 6.0 – plně 32-bitový program pro Windows NT 4.0
1997 / IndustrialSQL Server – průmyslová historizační databáze v reálném čase
1998 / Factory Suite – první integrovaná SW rodina pro průmyslovou automatizaci
2003 / ArchestrA – jednotná průmyslová a informační architektura / infrastruktura, je základem pro Industrial Application Server / System Platform
2007 / System Platform – serverová softwarová platforma s průmyslovými aplikačními službami architektury ArchestrA pro automatizační a informační řešení.
2013 / InTouch Access Anywhere – přístup k aplikacím InTouch z prostředí, kompletní funkčnost plnohodnotné aplikace InTouch, přístup z internetu/intranetu odkudkoliv z jakéhokoliv zařízení
2017 / InTouch OMI – největší modernizace v historii Wonderware. Zcela nový vizualizační runtime klient InTouch OMI se zjednodušeným licencováním nez HW klíčů.
2018 / InTouch View Client

Celkově jsme již prodali více než 10 tisíc licencí softwaru Wonderware, okolo tisíce licencí a produktů dalších výrobců jako jsou komunikační karty Woodhead/Molex, software Versiodog od Auvesy a další.

Pantek (CS) dnes spolupracuje s více než 50 systémovými integrátory v ČR a SR a stovkou koncových uživatelů. Celkem jsme proškolili přes 2 tisíce lidí z více než 300 firem. Nejvíce aplikací máme v oborech výroba elektřiny, teplárenství, výroba oceli, automobilový průmysl, těžba uhlí a vodárenství.

Naše vlajkové aplikace jsou v jaderných elektrárnách ČR a SR – ČEZ-Dukovany, ČEZ-Temelín, SE-Jaslovské Bohunice a SE-Mochovce.

Wonderware software je k dispozici studentům na 18 fakultách vysokých škol.

Vedle zaměření na pokrokové technologie jsme vždy dávali důraz na podporu našich zákazníků. V naprosté většině případů jsme aktivní už v přípravné fázi projektů a podílíme se na návrhu architektury a výběru nejlepšího technického řešení.

Váš partner ve světě digitální transformace

Váš projekt je jedinečný a pravděpodobně máte specifické nároky. S takovými projekty máme mnoho zkušeností, podíleli jsme se na stovkách různých automatizačních projektů všech velikostí a odvětví. Ať připravujete nový projekt nebo uvažujete o modernizaci, kontaktujte nás. Budeme se vám věnovat a společně vymyslíme nejlepší řešení.