Zlepšete spolehlivost, výkon a bezpečnost Vašich zařízení

Systém prediktivní údržby AVEVA Predictive Analytics pracuje na principu vyhodnocování odchylek mezi aktuálními a předpokládanými (predikovanými) hodnotami sledovaných signálů. Predikované hodnoty jsou uloženy v tzv. modelu chování zařízení, který si systém vytváří učením z dat archivovaných ve specializovaných procesních historizačních systémech AVEVA Historian, případně jiných databázích. Umožňuje dosáhnout mimořádné úrovně spolehlivosti, výkonu a efektivity zařízení a pomáhá uživateli řešit potíže dříve, než se z nich stanou problémy, které by mohly významně ovlivnit provoz celého podniku.

AVEVA Predictive Analytics lze snadno propojit se stávajícími historizačními systémy a kombinovat jej s AVEVA řešením pro údržbu založenou na technickém stavu zařízení (Condition Based Maintenance), čímž vznikne sada nástrojů průmyslové analýzy pro komplexní program řízení výkonnosti zařízení (Asset Performance Management).

AVEVA Predictive Analytics vyhodnocuje, unifikuje a transformuje procesní data do přehledných výstupů, díky kterým můžete snadněji činit chytrá rozhodnutí, a dokonce předejít hrozbě selhání výrobního zařízení.

Výhody AVEVA Predictive Analytics

  • Snížení neplánovaných odstávek
  • Předcházení případným poruchám zařízení
  • Snížení nákladů na údržbu
  • Zvýšení využitelnosti zařízení
  • Prodloužení životnosti zařízení
  • Identifikace nevýkonného zařízení
  • Zvýšení bezpečnosti

Díky včasným varovným oznámením o vznikajících problémech lze zamezit vzniku neplánovaných prostojů. Na místo okamžitého odstavení zařízení tak lze situaci vyřešit jiným a méně radikálním zásahem. Díky lepšímu plánování lze také snížit náklady na údržbu; díly lze objednat a odeslat beze spěchu a zařízení může pokračovat v provozu.

Související informace

Zjistěte víc o AVEVA Predictive Analytics

Hlavní funkce AVEVA Predictive Analytics

Aplikace AVEVA Predictive Analytics lze snadno integrovat s celou řadou datových historizačních řešení, řídicích a monitorovacích systémů a může být nasazena v místě instalace (on premise) nebo v cloudu. Systém je vysoce škálovatelný a lze jej použít k monitorování jednoho zařízení v konkrétním závodu nebo stovek vzdálených zařízení na více místech. Výsledky AVEVA Predictive Analytics lze snadno propojit s dalšími podnikovými systémy pomocí webových služeb a dostupného RESTful API.

AVEVA Predictive Analytics v cloudu

Cloudové řešení AVEVA Insight je ekonomicky výhodné řešení z kategorie software jako služba (SaaS), které lze snadno konfigurovat, spravovat a používat bez nároků na další IT infrastrukturu nebo specialisty. AVEVA Insight umožňuje rychle proměnit data pocházející z nových i stávajících průmyslových zařízení a procesů v centrální informační zdroj pro podporu rozhodování, dostupný uživatelům kdykoliv, kdekoliv a z jakéhokoliv zařízení.

Související produkty

Seznamte se s dalšími produkty, které vytváří budoucnost vašeho odvětví
Responzivní, otevřený a škálovatelný základ pro supervizi, podnikové SCADA, MES a IIoT aplikace
Podrobnosti
Vizualizace, sběr dat a supervizní řízení technologických procesů
Podrobnosti
Získávejte, ukládejte a analyzujte průmyslová data s vysokou rychlostí, kvalitou a spolehlivostí
Podrobnosti
Proaktivní monitoring AVEVA řešení a souvisejících HW/SW systémů
Podrobnosti

Váš partner ve světě digitální transformace

Váš projekt je jedinečný a pravděpodobně máte specifické nároky. S takovými projekty máme mnoho zkušeností, podíleli jsme se na stovkách různých automatizačních projektů všech velikostí a odvětví. Ať připravujete nový projekt nebo uvažujete o modernizaci, kontaktujte nás. Budeme se vám věnovat a společně vymyslíme nejlepší řešení.