Hierarchický objektově-orientovaný model výrobní technologie s robustní komunikací a jednotným zabezpečením, včetně podpory Active Directory a kybernetické bezpečnosti, umožňuje projekt centralizovaně vyvíjet, nasazovat a spravovat. Objekty Application serveru poskytují živá i vypočítaná data a alarmy klientským aplikacím s možností uložení do centrální historizační databáze.

  • Robustní komunikace
  • Hierarchický objektově-orientovaný model výrobní technologie
  • Jednotné zabezpečení s podporou požadavků kybernetické bezpečnosti
  • Centralizované alarmy a události, historizace
  • Skriptování
  • Konfigurační prostředí s podporou týmové práce
  • Centrální nasazení, správa a diagnostika pro celou aplikaci v rámci jednotného adresního prostoru
  • Spolupráce s širokou škálou automatizačního hardware
  • Flexibilní distribuovaná architektura umožňující prakticky neomezenou škálovatelnost

 

Základním prvkem při vývoji jsou objektové šablony, jež reprezentují dílčí technologická zařízení i komplexní celky včetně I/O odkazů, skriptů, definic alarmových stavů, historizace, zabezpečení, grafiky apod. Z takto připravených objektů lze velmi snadno a rychle odvodit další „dceřiné“ objekty (s plnohodnotným děděním všech vlastností), z nichž je následně sestaven hierarchický model řízené výrobní technologie.

Velkým přínosem tohoto principu je možnost definovat podnikové standardy a jmenné konvence (pojmenovávání objektů a signálů v souladu s jejich fyzickým umístěním nebo vnitropodnikovou směrnicí), tolik žádané v moderních řešeních pro schopnost zpřehlednit systém, což je zvláště důležité u velkých projektů.

Rovněž správa takového systému je výrazně zjednodušena a zpřehledněna díky schopnosti provést úpravu/rozšíření ve výchozím (rodičovském) objektu a následně ji automaticky propagovat do všech odvozených objektů (potomků).

Sestavený model výrobní technologie je navíc zcela nezávislý na konkrétní architektuře cílových počítačů – od centralizovaného uspořádání klient-server k distribuované peer-to-peer architektuře s možností kdykoliv rozložit zátěž aplikačního serveru na další počítač(e) bez nutnosti zásahu do modelu výrobní technologie či klientských aplikací.

Rozcestník AVEVA Application Server

Pomůžeme Vám lépe poznat AVEVA Application Server

Máte ještě nějaké otázky? Třeba jestli AVEVA Application Server odpovídá přesně Vašim požadavkům? Jak složité by bylo jeho nasazení? Jak snadno ho můžete integrovat s dalším softwarem a systémy? Jak je nasazení AVEVA Application Server nákladné? Nejjednodušší a nejrychlejší cestou je nás kontaktovat, rádi Vám pomůžeme lépe poznat AVEVA Application Server.

Související informace

Zjistěte víc o AVEVA Application Server

Přínosy

Otevřenost – Zastřešení rozdílných řídicích systémů – Jednoduché provádění změn a nových požadavků uživatelů – Výkonný historizační systém…

Architektura ArchestrA

Architektura ArchestrA a její vlastnosti umožňují opakované využití inženýrské práce, zkracují celkový čas vývoje, prodlužují životní cykly projektů…

Související produkty

Seznamte se s dalšími produkty, které vytváří budoucnost Vašeho odvětví
Responzivní, otevřený a škálovatelný základ pro supervizi, podnikové SCADA, MES a IIoT aplikace
Podrobnosti
Vizualizace, sběr dat a supervizní řízení technologických procesů
Podrobnosti
Získávejte, ukládejte a analyzujte průmyslová data s vysokou rychlostí, kvalitou a spolehlivostí
Podrobnosti
Proaktivní monitoring AVEVA řešení a souvisejících HW/SW systémů
Podrobnosti