Pantek

V nových prostorách EA Congress Hotel Aldis v Hradci Králové proběhl již 28. ročník tradiční konference uživatelů AVEVA softwaru.

Na konferenci se ve čtvrtek 13. 10.2022 sjelo z celého Česka a Slovenska na 130 zájemců o novinky a zkušenosti z oboru automatizace technologických procesů, prediktivní údržby, správy alarmů, reportování aj.

V letošním programu konference jsme se zaměřili na nově vydanou verzi průmyslového automatizačního softwaru AVEVA – Operations Control 2023.

(Prezentace z konference jsou k dispozici v našem Download Centru)

Po úvodním přivítání pozvala jednatelka Pantek (CS), Jaroslava Kociánová, na pódium letošního zahraničního hosta, kterým byla Ilaria Michelizzi, zástupce AVEVA a specialistka na portfolio APM. Ta se na konferenci podělila o nové poznatky v oblasti zvyšování efektivity výrobních zařízení, prediktivní údržby a urychlení návratu vynaložených investic.

V další, více technické, části konference se tým našich technických specialistů zaměřil na novinky v AVEVA System Platform 2023 (Application Server, OMI, Historian, InTouch HMI, InTouch HMI Web apod.), kterých v této čerstvě vydané verzi rozhodně nebylo málo.

Dopolední program byl uzavřen prezentací o možnostech financování AVEVA softwaru prostřednictvím předplatného AVEVA Flex a o změnách v souvislosti s příchodem nové verze 2023.

Přestávka na oběd nám dovolila doplnit síly na odpolední část programu, kterou jsme hned odstartovali slavnostním předáním ocenění pro systémového integrátora roku. V České republice ocenění získala společnost E-THERM, na Slovensku společnost PPA Energo a speciální ocenění za výjimečnou spolupráci v roce 2022 jsme předali slovenské společnosti Alanata.

V odpoledním bloku jsme představili nové produkty z našeho portfolia – AVEVA Reports for Operations, reportovací software v průmyslových automatizačních aplikacích, a ProcessVue, systém pro správu a analýzy alarmů.

Další část programu jsme vyhradili našim významným hostům, kteří přijali pozvání účastnit se naší konference. Tuto možnost využili hned tři společnosti (Schneider Electric, Třinecké železárny a AUTMES) a ukázaly široké možnosti využití AVEVA software v praxi včetně prezentace konkrétních řešení.

Další, neméně zajímavá, byla prezentace zaměřená na kybernetickou bezpečnost a bezpečné využití dat AVEVA mimo organizaci, která byla zakončena praktickým příkladem.

V závěru konferenčního programu jsme představili softwarovou platformu octoplant (od společnosti AUVESY-MDT) pro automatizované zálohování programů/dat a kybernetickou bezpečnost ve výrobním prostředí, která plně nahrazuje dosavadní software Versiondog.

V průběhu celé konference měli návštěvníci možnost vyzkoušet v předsálí softwarové aplikace InTouch HMI Web, Application Server & OMI, Edge, ProcessVue a octoplant.

Konference byla tradičně završena večerním rautem v příjemném prostředí hotelové restaurace.

Doufáme, že se nám opět podařilo otevřít řadu témat k diskusi, předat podstatné informace a v neposlední řadě utužit již tak dobré vztahy v okruhu lidí se stejnou vášní pro technologickou a průmyslovou automatizaci.

Děkujeme za Vaši účast a těšíme se na další ročník, který bude, v souvislosti s oslavou 30. výročí založení naší firmy, opravdu speciální.