Pantek

Ve dnech 14. – 15. 10. 2021 proběhlo naše tradiční setkání uživatelů AVEVA software „AVEVA – 27. uživatelská konference ČR/SR – 2021“ věnované novinkám v oblasti AVEVA Monitoring & Control, cloudových služeb a kybernetické bezpečnosti.

S velkým potěšením jsme na akci přivítali téměř 120 návštěvníků, kteří rychle zaplnili prostory Hotelu Tereziánský Dvůr. V těchto prostorách se naše akce konala poprvé a nutno dodat, že se velmi vydařila.

K vidění bylo celkem 13 prezentací z řad našich partnerů, systémových integrátorů a samozřejmě našich kolegů z Pantek (CS) s.r.o. Speciálním hostem konference byl zástupce firmy AVEVA, David Blažek, ředitel prodeje pro oblast Ruska, CIS a východní Evropy. Mezi významné hosty, kteří vystoupili se svými příspěvky v rámci programu konference, patřili zástupci firmy Real Controls a firmy Schneider Electric.

Konferenci jsme z velké části zaměřili na novinky v AVEVA System Platform, která je právem nazývána naší „vlajkovou lodí“, a my jsme tentokrát zdůraznili novinky ve verzi 2020 R2 (App Server, OMI, Historian, InTouch, InTouch Web apod.). Hostům se velmi líbil příspěvek věnovaný cloudovému řešení v AVEVA Insight, a to zejména proto, že jsme se zaměřili na příklady reálného nasazení. Velkou pozornost jsme věnovali představení AVEVA Predictive Analytics. Jedná se o významný nový produkt v našem portfoliu zaměřený na prediktivní údržbu, který přináší uživatelům značné úspory při provozování technologických zařízení. Neméně zajímavá byla prezentace týkající se AVEVA software a s ním spojených zásad kybernetické bezpečnosti. Nechyběly ani podrobné informace o moderních formách předplatného s názvem AVEVA Flex Credits. Naši specialisté představili nové řešení pro detekci a správu zařízení v síti, AUVESY Asset Inventory Service. Samozřejmostí byly již tradiční a velmi oblíbené tipy a triky našich technických specialistů.

V průběhu celé konference měli návštěvníci možnost vyzkoušet v předsálí softwarové aplikace InTouch Web, AVEVA Insight, Versiondog, a díky naší Pantek Demo Aplikaci pak i Application Server & OMI.

Konference byla tradičně ukončena večerním posezením, kde ke společné zábavě přispěla také možnost na chvíli se ztratit ve virtuální realitě, kterou nám na večer poskytla firma HOLODECK z Hradce Králové.

Pevně věříme, že si účastníci akce odnesli spoustu zajímavých informací a strávili příjemné okamžiky v okruhu lidí, které spojuje zájem o automatizaci technologických procesů a nové trendy v této oblasti.

Děkujeme za účast a již nyní se těšíme na další ročník, již 28. v pořadí konferencí organizovaných naší společností.

Prezentace z konference