Technické informace

V průběhu 6. a 7. března 2021 dojde ke změně adresy centrálního AVEVA počítače, který slouží pro on-line aktivaci licencí AVEVA softwaru, tedy mj. i produktů pod dřívější značkou Wonderware.

License Servery verzí 3.5.1 a starší nedokážou pracovat s novou adresou. Po 7. březnu tedy nebude možné tyto verze License Serverů používat pro on-line aktivaci licencí.

Uživatelé mají tyto možnosti

 • Pokud používáte License Server 3.6 nebo novější, tato změna se Vás netýká. License Server 3.6 a novější bude po 7. březnu pracovat bez omezení. License Server 3.6 je součástí instalace System Platform 2020. Pokud používáte produkty ze System Platform 2020 nebo novější, máte zřejmě už nainstalovaný License Server 3.6 nebo novější.
 • Pokud používáte License Server 3.5 nebo 3.5.1, máte tři možnosti:
  • Provádět aktivace a deaktivace licencí off-line. Tato možnost bude nadále zachována.
  • Provést upgrade License Serveru na License server 3.7 nebo novější. Tento upgrade je zdarma. Instalační soubory License Server 3.7 naleznete na portálu globální zákaznické podpory Knowledge and Support Center (aveva.com) v sekci Product Hub.
  • Provést ručně změnu nastavení License Serveru. Tato změna je popsána v Tech Alert 491, který je ke stažení ZDE nebo po přihlášení do portálu globální zákaznické podpory Knowledge and Support Center (aveva.com) v sekci Knowledge Base.
 • Pokud používáte License Server 3.4 nebo starší, máte dvě možnosti:
  • Provádět aktivace a deaktivace licencí off-line. Tato možnost bude nadále zachována.
  • Provést upgrade License serveru na License server 3.7 nebo novější. Tento upgrade je zdarma. Instalační soubory License server 3.7 naleznete na portálu globální zákaznické podpory Knowledge and Support Center (aveva.com) v sekci Product Hub.

Jaké máte verze Licence Serverů

Pokud nevíte, jaké verze License Serverů používáte, Tech Alert 491 obsahuje též návod, jak zjistit, který License Server je nainstalován na určitém počítači. Tech Alert naleznete ke stažení ZDE nebo po přihlášení do portálu globální zákaznické podpory Knowledge and Support Center (aveva.com) v sekci Knowledge Base.