Pantek

Brožura
Kdo je Pantek

Brožura Kdo je Pantek

Firma Pantek (CS) s.r.o., založená v r. 1993, je dceřinou firmou společnosti Pantek Ltd., nezávislé soukromé britské firmy, která se specializuje na dodávku a technickou podporu zejména softwarových produktů pro oblast průmyslové automatizace.

Hlavním těžištěm činnosti firmy Pantek (CS) s.r.o. je komplexní podpora softwaru od inženýrské skupiny AVEVA, jejíž součástí je nyní dřívější firma/značka Wonderware. Tato softwarová řešení jsou určena pro moderní průmyslové automatizační a informační aplikace s univerzální použitelností ve všech průmyslových a technologických sektorech. AVEVA Group plc je dominantním celosvětovým dodavatelem v tomto tržním segmentu.

Pantek (CS) s.r.o. byl od samého počátku svých aktivit Autorizovaným Wonderware distributorem pro Českou republiku a Slovenskou republiku a jeho pracovníci jsou vyškoleni a pravidelně certifikováni pro poskytování technické podpory a školení na AVEVA/Wonderware produkty.

Kromě AVEVA / Wonderware portfolia jsou v současné nabídce firmy Pantek (CS) s.r.o. i další řešení pro moderní digitální průmyslový svět, označovaný v poslední době jako Průmysl 4.0, digitalizovaná nebo inteligentní výroba apod.

AVEVA / Wonderware software – pro průmyslové automatizační a informační aplikace

Edge to Enterprise –
Česká brožura

Edge to Enterprise

Aktuální a přesné výrobní nebo technologické informace jsou klíčem k prosperitě. Sběr a ukládání procesních dat je však pouze prvním nezbytným krokem. Pro efektivní využití těchto surových dat je třeba, aby se názorně vizualizovala a vhodně interpretovala, čímž se přemění na prakticky využitelné informace.

Teprve takto získaná výrobní inteligence umožní různým pracovníkům podniku optimálně zasahovat pro průběžné zlepšování kvality výroby, snižování výrobních nákladů a zvyšování produkce.

AVEVA/Wonderware software je integrovaná rodina produktů pro průmyslové automatizační a informační aplikace od renomovaného dodavatele, které zajišťují snadný přístup ke všem důležitým výrobním informacím potřebným k efektivnímu provozování a optimalizaci výrobních a technologických procesů. Nasazením AVEVA/Wonderware softwaru získají podniky inteligentní technologický informační systém, těsně svázaný s vlastní výrobou ve výrobních provozech, čímž se vhodně doplní administrativní podnikové informační systémy kategorie ERP aj.

Více informací ZDE

AUVESY / Versiondog software – pro automatickou kontrolu, zálohování a správu verzí

V moderních výrobních podnicích je většina výrobních procesů automatizována a provozuje se zde velké množství různých řídicích systémů, robotů, pohonů a dalších zařízení, pro jejichž činnost se používá mnoho softwarových programů nebo datových souborů – řídicí programy pro programovatelné logické automaty (PLC) a robotické systémy, operátorské vizualizační aplikace (HMI), různé programovací jazyky, různé formáty souborů či specifické aplikace.

Versiondog je unikátní softwarový produkt od firmy AUVESY GmbH, který pro všechny verze používaných programových a datových souborů důsledně zajistí průběžnou kontrolu správnosti ostrých/provozovaných verzí, automatizované zálohování, inteligentní porovnávání, dokumentaci všech změn, centrální archivaci i okamžitý příp. návrat ke starším verzím.

Více informací ZDE

ThinManager software – pro architektury s tenkými klienty

ThinManager je světově vedoucí softwarovou platformou pro centralizovanou správu a komplexní podporu architektur s tenkými klienty v průmyslových aplikacích. Byl vyvinut americkou firmou ACP (Automation Control Products), specializovanou na řešení s tenkými klienty nasazenými v průmyslovém prostředí, která je nyní součástí koncernu Rockwell Automation.

ThinManager je ve velké míře používán také v řešeních na bázi průmyslového automatizačního a informačního softwaru od AVEVA/Wonderware.

Více informací ZDE

Všestranná podpora od Pantek (CS)

Komplexní podpora firmy Pantek (CS) s.r.o. je určena jak systémovým integrátorům, kteří vytvářejí aplikace na zakázku, tak i koncovým uživatelům, kteří si své projekty provádějí nebo později udržují nebo rozšiřují sami. Pantek (CS) s.r.o. není systémovým integrátorem, tj. nevyvíjí a nenasazuje vlastní konkrétní aplikace „na klíč“ pro koncové zákazníky.

Pantek (CS) s.r.o. zajištuje zejména:

  • Obchodně-technické prezentace
  • Technické konzultace
  • Prodejní činnost, včetně poskytování nových verzí (upgrade)
  • Autorizovaná školení certifikovanými lektory
  • Komplexní technickou podporu certifikovanými specialisty
  • Uživatelské konference
  • Uživatelské semináře nebo workshopy
  • … a další činnosti související s produkty ve své nabídce

Podpora pro školství

Pantek (CS) s.r.o. věnuje velkou pozornost také českému a slovenskému odbornému školství.

Softwarové produkty od AVEVA/Wonderware jsou např. k dispozici pro výuku na všech významných českých i slovenských technických univerzitách: ČVUT Praha, VŠCHT Praha, TU-VŠB Ostrava, VUT Brno, VUT Zlín, Západočeská univerzita Plzeň, Technická univerzita Bratislava a Technická univerzita Košice.

Více informací ZDE