Správa IoT zařízení

octoplant je otevřené řešení, které lze připojit k běžně používaným automatizovaným výrobním a IoT zařízením. Jako centrální platforma pro správu dat, programů a konfigurace zajišťuje snadný přístup oprávněným uživatelům ke konkrétním programům/datům. Díky podrobné historizaci změn je na první pohled viditelné kdo, kdy a co změnil.

Centralizovaná správa

octoplant pomáhá chránit automatizovanou výrobu a zajišťuje, že je spuštěna správná verze programu. Díky komplexní správě mají klíčoví uživatelé napříč celou výrobou vždy přístup k aktuální verzi. Proces vytváření záloh je automatizovaný, přehledný, šetří čas i práci a snižuje počet chyb.

Automatizované zálohování

octoplant umožňuje rychlé obnovení programů/dat ve výrobních zařízeních díky zálohám, které jsou pravidelně vytvářeny a ukládány. Automatizované provádění záloh je tedy klíčovým prvkem, jelikož zajišťuje i neustálý dohled nad provozovanými programy či konfiguračními soubory.

Business Intelligence

Důležitou částí každého systému je i chytrý reportní nástroj. Nástroje octoplant jednak dokáží vyčítat a sloučit data z různých částí (i výrobních míst), ale i zobrazit informace v přehledné a čitelné podobě. Díky tomu mohou příslušní pracovníci snadno provádět analýzy pro lepší, bezpečnější a rychlejší rozhodování a získávat informace o stavu výrobních zařízení, což napomáhá i prediktivní údržbě. Výstupy je možné exportovat.

Provozní efektivita

Využití výrobních kapacit je klíčovým ukazatelem v moderních výrobních podnicích či provozech. Dochází-li k častým a neohlášeným úpravám výrobních programů, octoplant zajistí, že o každé změně budete včas informováni, což přispívá k maximálnímu/optimálnímu využití výrobního potenciálu.

Řízení v souladu s předpisy

Podpora pracovních postupů a snadné vytvoření dokumentace pomáhá zajistit dodržování výrobních norem a předpisů. Díky tomu octoplant snižuje rizika a výsledkem je výrobní proces, který je v souladu s platnými normami. Jednotlivé fáze jsou dohledatelné, což napomáhá provádění auditů. octoplant podporuje dodržování norem, jako je FDA 21, GxP, atd.

Ochrana před hrozbami

Díky funkcím detekce zranitelnosti a rizik dokáže octoplant chránit výrobní prostředí před kybernetickými útoky, předcházet škodám a zamezit výpadkům. Automaticky přiřadí a pravidelně aktualizuje rizikové skóre pro každé evidované zařízení.

Vzdělávání a školení

Předpokladem efektivního užívání každého systému je rychlé zaškolení uživatelů, předávání zkušeností a know-how. Díky e-learningové platformě se mohou noví i stávající uživatelé kdykoli a kdekoli vzdělávat. Platforma poskytuje moderní způsoby vzdělávání formou praktických videí a webinářů.

Pomůžeme Vám lépe poznat octoplant

Máte ještě nějaké otázky? Třeba jestli octoplant odpovídá přesně Vašim požadavkům? Jak složité by bylo jeho nasazení? Jak snadno ho můžete integrovat s dalším softwarem a systémy? Jak je nasazení octoplant nákladné? Nejjednodušší a nejrychlejší cestou je nás kontaktovat, rádi Vám pomůžeme lépe poznat octoplant.

Související informace

Zjistěte víc o octoplant

Předplatné octoplant

Řešení octoplant je k dispozici ve třech možnostech předplatného – Core, Plus a Premium.

Díky tomu mají noví i stávající uživatelé volbu vybrat si své octoplant řešení na míru podle vlastních požadavků a možností.

Související produkty

Seznamte se s dalšími produkty, které vytváří budoucnost Vašeho odvětví
Responzivní, otevřený a škálovatelný základ pro supervizi, podnikové SCADA, MES a IIoT aplikace
Podrobnosti
Vizualizace, sběr dat a supervizní řízení technologických procesů
Podrobnosti
Získávejte, ukládejte a analyzujte průmyslová data s vysokou rychlostí, kvalitou a spolehlivostí
Podrobnosti
Jedinečná otevřenost, rozšiřitelnost a architektonická volnost
Podrobnosti