Bezpečný přístup odkudkoliv a z jakéhokoliv zařízení

AVEVA InTouch Access Anywhere je softwarový doplněk umožňující vzdálený přístup k aplikacím AVEVA InTouch HMI a AVEVA OMI.

S aplikacemi AVEVA InTouch HMI a AVEVA OMI tak lze bezpečně pracovat z libovolného klientského zařízení, které je vybavené moderním webovým prohlížečem s podporou HTML5 (počítač, notebook, tablet nebo chytrý telefon). Na mobilních zařízeních přitom není potřeba provádět žádné další instalace ani údržbu a nezáleží na jakém operačním systému nebo hardwaru webový prohlížeč běží.

AVEVA InTouch Access Anywhere je určen pro uživatele, kteří se nacházejí mimo svá běžná pracoviště a potřebují mít přístup k aplikacím AVEVA InTouch HMI či AVEVA OMI, případně také pro příležitostné uživatele, kteří potřebují s těmito aplikacemi pracovat jen občas.

AVEVA InTouch Access Anywhere umožňuje většímu množství uživatelů sdílet menší počet AVEVA InTouch HMI nebo AVEVA OMI licencí (tzv. plovoucí licence), což přináší výraznou úsporu nákladů.

Má-li k tomu uživatel oprávnění, umožňuje AVEVA InTouch Access Anywhere plnohodnotnou práci s těmito aplikacemi, včetně např. možnosti zápisu do I/O proměnných, zobrazování a potvrzování poruchových hlášení a prohlížení grafů. Tento přístup k aplikacím však není zamýšlen jako náhrada vyhrazeného pracoviště pro dispečera či obsluhu stroje.

AVEVA InTouch Access Anywhere se skládá ze dvou částí

AVEVA InTouch Access Anywhere Server

Hlavní částí AVEVA InTouch Access Anywhere je AVEVA InTouch Access Anywhere Server.

AVEVA InTouch Access Anywhere Server se chová jako webový server, který dokáže spustit nainstalované aplikace AVEVA InTouch HMI, AVEVA OMI a zprostředkovat je vzdálenému uživateli. AVEVA InTouch HMI nebo AVEVA OMI je přitom spuštěn jako relace terminálových služeb (Remote Desktop Services). Její chování z pohledu uživatele je velmi podobné práci prostřednictvím vzdálené plochy (Remote Desktop).

AVEVA InTouch Access Anywhere Secure Gateway

AVEVA InTouch Access Anywhere Secure Gateway zajišťuje kybernetickou bezpečnost a slouží jako bezpečnostní nárazník mezi podnikovou OT sítí a vnějším světem. Je typicky instalována v demilitarizované zóně (DMZ).

Licencování

AVEVA InTouch Access Anywhere nevyžaduje licenci. Aplikace spuštěné prostřednictvím AVEVA InTouch Access Anywhere vyžadují pro svůj běh stejnou licenci, jakou vyžadují při spuštění běžným způsobem.

Přínosy AVEVA InTouch Access Anywhere

  • Vzdálený přístup k aplikacím AVEVA InTouch HMI a AVEVA OMI přes webové rozhraní.
  • Plnohodnotný přístup k aplikacím AVEVA InTouch HMI a AVEVA OMI, včetně možnosti zápisu do I/O proměnných, zobrazování a potvrzování poruchových hlášení a prohlížení grafů. Uživatel AVEVA InTouch Access Anywhere vidí přesně to samé, co vidí uživatel místně spuštěného AVEVA InTouch HMI nebo AVEVA OMI.
  • Uživatel potřebuje pouze běžný webový prohlížeč. Na zařízení uživatele není potřeba nic instalovat.
  • Přístup je možný z jakéhokoliv zařízení, které umožňuje spustit vhodný webový prohlížeč. Může to být počítač, notebook, tablet nebo chytrý telefon.
  • Licence AVEVA InTouch HMI je využívána pouze v době, kdy je uživatel přihlášen. Mimo tuto dobu je licence volná a může být použita jiným uživatelem.
  • Vysoká kybernetická úroveň zabezpečení (protokol HTTPS, firewall, přihlášení jménem a heslem, možnost použití AVEVA InTouch Access Anywhere Secure Gateway pro zvýšení bezpečnosti).
  • Instalace a správa na jednom místě – uživatel používá tenkého klienta.
  • Nízké náklady na správu a údržbu.

Související informace

Zjistěte víc o AVEVA InTouch Access Anywhere

Pantek demo aplikace

Vyzkoušejte si pomocí AVEVA InTouch Access Anywhere naši demo aplikaci založenou na AVEVA System Platform & OMI.

Související produkty

Seznamte se s dalšími produkty, které vytváří budoucnost Vašeho odvětví
Vizualizace, sběr dat a supervizní řízení technologických procesů
Podrobnosti
Získávejte, ukládejte a analyzujte průmyslová data s vysokou rychlostí, kvalitou a spolehlivostí
Podrobnosti

Váš partner ve světě digitální transformace

Váš projekt je jedinečný a pravděpodobně máte specifické nároky. S takovými projekty máme mnoho zkušeností, podíleli jsme se na stovkách různých automatizačních projektů všech velikostí a odvětví. Ať připravujete nový projekt nebo uvažujete o modernizaci, kontaktujte nás. Budeme se Vám věnovat a společně vymyslíme nejlepší řešení.