Pantek

Firma Pantek (CS) s.r.o., založená v r. 1993, je dceřinou firmou společnosti Pantek Ltd., nezávislé soukromé britské firmy, která se specializuje na dodávku a technickou podporu zejména softwarových produktů pro oblast průmyslové automatizace.

Brožura Kdo je Pantek

Brožura Kdo je Pantek

Hlavním těžištěm činnosti firmy Pantek (CS) s.r.o. je komplexní podpora softwaru od inženýrské skupiny AVEVA, jejíž součástí je nyní dřívější firma/značka Wonderware. Tato softwarová řešení jsou určena pro moderní průmyslové automatizační a informační aplikace s univerzální použitelností ve všech průmyslových a technologických sektorech. AVEVA Group plc je dominantním celosvětovým dodavatelem v tomto tržním segmentu.

Pantek (CS) s.r.o. byl od samého počátku svých aktivit Autorizovaným Wonderware distributorem pro Českou republiku a Slovenskou republiku a jeho pracovníci jsou vyškoleni a pravidelně certifikováni pro poskytování technické podpory a školení na AVEVA/Wonderware produkty.

Kromě AVEVA / Wonderware portfolia jsou v současné nabídce firmy Pantek (CS) s.r.o. i další řešení pro moderní digitální průmyslový svět, označovaný v poslední době jako Průmysl 4.0, digitalizovaná nebo inteligentní výroba apod.

AVEVA / Wonderware software – pro průmyslové automatizační a informační aplikace

Aktuální a přesné výrobní nebo technologické informace jsou klíčem k prosperitě. Sběr a ukládání procesních dat je však pouze prvním nezbytným krokem. Pro efektivní využití těchto surových dat je třeba, aby se názorně vizualizovala a vhodně interpretovala, čímž se přemění na prakticky využitelné informace.

Teprve takto získaná výrobní inteligence umožní různým pracovníkům podniku optimálně zasahovat pro průběžné zlepšování kvality výroby, snižování výrobních nákladů a zvyšování produkce.

AVEVA/Wonderware software je integrovaná rodina produktů pro průmyslové automatizační a informační aplikace od renomovaného dodavatele, které zajišťují snadný přístup ke všem důležitým výrobním informacím potřebným k efektivnímu provozování a optimalizaci výrobních a technologických procesů. Nasazením AVEVA/Wonderware softwaru získají podniky inteligentní technologický informační systém, těsně svázaný s vlastní výrobou ve výrobních provozech, čímž se vhodně doplní administrativní podnikové informační systémy kategorie ERP aj.

Více informací ZDE

AUVESY / Versiondog software – pro automatickou kontrolu, zálohování a správu verzí

V moderních výrobních podnicích je většina výrobních procesů automatizována a provozuje se zde velké množství různých řídicích systémů, robotů, pohonů a dalších zařízení, pro jejichž činnost se používá mnoho softwarových programů nebo datových souborů – řídicí programy pro programovatelné logické automaty (PLC) a robotické systémy, operátorské vizualizační aplikace (HMI), různé programovací jazyky, různé formáty souborů či specifické aplikace.

Versiondog je unikátní softwarový produkt od firmy AUVESY GmbH, který pro všechny verze používaných programových a datových souborů důsledně zajistí průběžnou kontrolu správnosti ostrých/provozovaných verzí, automatizované zálohování, inteligentní porovnávání, dokumentaci všech změn, centrální archivaci i okamžitý příp. návrat ke starším verzím.

Více informací ZDE

ThinManager software – pro architektury s tenkými klienty

ThinManager je světově vedoucí softwarovou platformou pro centralizovanou správu a komplexní podporu architektur s tenkými klienty v průmyslových aplikacích. Byl vyvinut americkou firmou ACP (Automation Control Products), specializovanou na řešení s tenkými klienty nasazenými v průmyslovém prostředí, která je nyní součástí koncernu Rockwell Automation.

ThinManager je ve velké míře používán také v řešeních na bázi průmyslového automatizačního a informačního softwaru od AVEVA/Wonderware.

Více informací ZDE

Všestranná podpora od Pantek (CS)

Komplexní podpora firmy Pantek (CS) s.r.o. je určena jak systémovým integrátorům, kteří vytvářejí aplikace na zakázku, tak i koncovým uživatelům, kteří si své projekty provádějí nebo později udržují nebo rozšiřují sami. Pantek (CS) s.r.o. není systémovým integrátorem, tj. nevyvíjí a nenasazuje vlastní konkrétní aplikace „na klíč“ pro koncové zákazníky.

Pantek (CS) s.r.o. zajištuje zejména:

  • Obchodně-technické prezentace
  • Technické konzultace
  • Prodejní činnost, včetně poskytování nových verzí (upgrade)
  • Autorizovaná školení certifikovanými lektory
  • Komplexní technickou podporu certifikovanými specialisty
  • Uživatelské konference
  • Uživatelské semináře nebo workshopy
  • … a další činnosti související s produkty ve své nabídce

Podpora pro školství

Pantek (CS) s.r.o. věnuje velkou pozornost také českému a slovenskému odbornému školství.

Softwarové produkty od AVEVA/Wonderware jsou např. k dispozici pro výuku na všech významných českých i slovenských technických univerzitách: ČVUT Praha, VŠCHT Praha, TU-VŠB Ostrava, VUT Brno, VUT Zlín, Západočeská univerzita Plzeň, Technická univerzita Bratislava a Technická univerzita Košice.

Více informací ZDE