Kdo je kdo

AVEVA/Wonderware

Wonderware, součást inženýrské a průmyslové softwarové skupiny AVEVA Group plc, je vedoucím světovým výrobcem specializovaným na vývoj softwaru pro průmyslové automatizační a informační aplikace. Softwarové produkty od Wonderware jsou nasazovány po celém světě, kde jsou podporovány globální sítí Autorizovaných distributorů.

Invence a výjimečnost: Jako vůbec první na světě uvedla firma Wonderware na trh software kategorie SCADA/HMI (Supervisory Control and Data Acquisition / Human-Machine Interface) pro vizualizaci, sběr dat a supervizní řízení technologických procesů v uživatelsky příjemném grafickém prostředí Microsoft Windows (již v roce 1989!). Díky dnes již legendární snadnosti a přátelskosti používání se produkt Wonderware InTouch stal celosvětově nejrozšířenějším systémem v tomto tržním sektoru.

Autorizovaným Wonderware distributorem pro Českou republiku a Slovenskou republiku je již od r. 1993 firma Pantek (CS) s.r.o., jejíž pracovníci jsou pravidelně certifikováni pro technickou podporu a školení Wonderware produktů.

Wonderware software

V současné době jsou softwarové produkty od Wonderware začleněny do integrované softwarové rodiny a slouží ke komplexní interakci s výrobními řídicími systémy – od řízení a supervize výrobních strojů, linek a technologických celků (kategorie SCADA/HMI) přes systémy řízení, záznamu a analýzy skutečné historie a výkonnosti výroby kategorie MES (Manufacturing Execution Systems) až po podporu rozhodování pro optimalizaci výroby kategorie EMI (Enterprise Manufacturing Intelligence).

Softwarové produkty od firmy Wonderware lze přehledně charakterizovat tak, že umožňují v reálném čase ovládat, názorně zviditelňovat, analyzovat a ovlivňovat provozované výrobní a technologické procesy. Zajišují zejména:

 • Sběr dat z řídicích systémů (PLC, DCS, I/O aj.)
 • Vizualizaci a supervizní řízení technologických procesů (SCADA/HMI)
 • Záznam skutečné historie výroby a všech důležitých technologických parametrů
 • Analýzy skutečného průběhu výrobních procesů
 • Dokladování kvality výroby
 • Řízení a podrobné sledování rozpracované výroby (MES)
 • Řízení vsádkové výroby (Batch)
 • Dodržování předepsaných výrobních postupů (GMP)
 • Statistické řízení kvality výrobních procesů (SPC)
 • Sledování a analýzy prostojů výroby
 • Výpočet celkové efektivity výrobních zařízení (OEE)
 • Přístup k výrobním informacím odkudkoliv (Internet)

Potřebné informace jsou poskytovány v reálném čase pracovníkům z různých úrovní podnikové hierarchie, a to nejen horizontálně, ale i vertikálně – tj. od operátorů u výrobních linek a dispečerů na velínech, přes procesní inženýry, technology a pracovníky oddělení kvality, až po vrcholový výrobní management. K dispozici je podrobný záznam skutečné historie výroby pro pozdější analýzy, dokladování kvality výroby nebo splnění požadavků různých certifikací (ISO, VDA, FDA aj.) a zákaznických auditů.

Informace v českém jazyce

Další informace jsou k dispozici zde.

Firemní web (software)

www.wonderware.com


Wonderware průmyslové počítače

V nabídce firmy Wonderware jsou kromě tradičního softwarového portfolia také různé typy průmyslových počítačů s dotykovými LCD panely pro operátorská pracoviště (Touch Panel PC, Compact Panel PC). Dále jsou k dispozici samostatné počítačové jednotky typu Box PC a Thin Client (tencí klienti pro architektury s Terminálovými službami).

Jedná se o výkonné konfigurace v odolném provedení určené pro nasazení v náročném průmyslovém prostředí. Počítače jsou připraveny k okamžitému nasazení a obsahují kromě operačního systému MS Windows i cenově zvýhodněné vizualizační systémy InTouch. Aplikace InTouch běžící na těchto průmyslových počítačích tak mohou sjednotit vizualizaci a supervizní řízení různých technologických procesů v různých typech aplikací v celém podniku.

Informace v českém jazyce

Další informace jsou k dispozici zde.

Firemní web (průmyslové počítače)

www.wonderware-industrial-computers.com


      

Close

Zadejte prosím následující údaje.

Kliknutím na tlačítko níže souhlasíte se zpracováním osobních údajů.