Kdo je kdo

Molex

Značka Molex (součást skupiny Koch Industries) je dlouholetý výrobce s celosvětovou působností dodávající odolné elektronické, automatizační a komunikační komponenty i ucelená řešení pro nasazení v náročných průmyslových prostředích.

V divizi výrobků pro průmyslovou automatizaci jsou nabízeny komunikační karty zajišťující propojení průmyslových řídicích a monitorovacích hardwarových systémů na procesní úrovni se softwarovými aplikacemi na nadřazené úrovni řízení. Jedná se typicky o úlohy:

  • Poskytování procesních dat vizualizačním a supervizním aplikacím typu SCADA/HMI
  • Sběr procesních dat za účelem jejich historizace a následných analýz
  • Integrace rozdílných komunikačních sítí
  • Poskytování procesních dat do obchodních informačních systémů (ERP aj.)
  • Publikace procesních dat do intranetu/internetu apod.

Produkty jsou vyvíjeny v souladu s mezinárodně uznávanými průmyslovými standardy a specifikacemi a zaručují vysokou výkonnost a spolehlivost. Usnadňují propojení a provoz průmyslových komunikačních řešení nejen úzce zaměřeným specialistům na průmyslovou komunikaci, ale díky snadnosti použití i běžným systémovým integrátorům a výrobcům strojů nebo dalších zařízení (OEM).

Komunikační karty a moduly

K hlavním produktům patří zejména komunikační karty do PC různých konstrukčních formátů s podporou mnoha různých průmyslových komunikačních protokolů a komunikační moduly do šasi PLC různých výrobců pro připojení k jiné běžně nekompatibilní průmyslové komunikační síti nebo I/O zařízení.

Podporovány jsou všechny významné firemní i otevřené průmyslové sběrnice s různými protokoly, což umožňuje univerzální a komplexní konektivitu na řídicí a I/O systémy od různých dodavatelů. Komunikační karty do PC jsou k dispozici v různých konstrukčních formátech (PCU, PC104, PCMCIA, CompactPCI aj.).

Hardwarové komunikační prvky jsou standardně vybaveny uživatelsky přívětivým SW konfiguračním prostředím (bez nutnosti programování), diagnostickými nástroji. Komunikační karty pro PC navíc obsahují datové servery (Wonderware DAS / Microsoft OPC DA / Microsoft DDE), což významně usnadňuje jejich nasazení a správu a vhodně doplňuje i rodinu softwarových produktů pro průmyslovou automatizaci od firmy Wonderware.

Dále jsou v nabídce univerzální komunikační brány (Gateway) sloužící ke sjednocení různých komunikačních sběrnic s rozdílnými protokoly nebo publikaci procesních dat do intranetu/internetu v aplikacích, kde není vhodné nebo žádoucí nasazení řešení na bázi PC.

Komunikační řešení jsou zastoupena značkami Applicom, SST a DirectLink, jež se navzájem doplňují:

Applicom

Řešení značky Applicom jsou určena především koncovým zákazníkům a Systémovým integrátorům, kteří vyžadují výkonnou komunikaci s rozsáhlými konfiguračními možnostmi pro daný typ komunikačních sítí.

Produktová řada značky Applicom zahrnuje komunikační karty do PC s hardwarovou podporou komunikace (vlastní komunikační CPU) pro více než 40 komunikačních protokolů (Ethernet TCP/IP, Profibus, Modbus, Data Highway Plus, WorldFip aj.). Vedle výkonnosti je předností karet Applicom také protokolová nezávislost umožňující současné vykonávání více protokolů, což významně přispívá ke zjednodušení integrace rozdílných řídicích systémů a snížení celkové ceny řešení.

Univerzální komunikační brány značky Applicom (Gateway) slouží ke sjednocení různých komunikačních sběrnic s rozdílnými protokoly nebo publikaci procesních dat do intranetu/internetu v aplikacích, kde není vhodné nebo žádoucí nasazení řešení na bázi PC.

SST

Produkty značky SST jsou určeny zejména pro OEM dodavatele, kteří vyvíjejí a nasazují své vlastní řešení. Produktová řada značky SST zahrnuje komunikační moduly do šasi programovatelných automatů PLC a dále komunikační karty do PC a embedded systémů. Mezi podporované protokoly patří Profibus, ControlNet, DeviceNet, A-B Remote I/O aj.

DirectLink

Značka DirectLink rozšiřuje nabídku o řadu cenově dostupných automatizačních komponent pro průmyslovou komunikaci, především komunikační karty do PC a softwarová komunikační řešení.

Cenová výhodnost komunikačních karet DirectLink vychází z koncepce, ve které se k řízení komunikace nevyužívá vlastní komunikační procesor na komunikační kartě, ale CPU hostitelského PC. Produkty DirectLink jsou tedy určeny pro aplikace s nižšími nároky na intenzitu komunikace nebo pro embedded systémy.

Informace v českém jazyce

Další informace jsou k dispozici zde.

Firma Pantek (CS) s.r.o. je Autorizovaným distributorem výše uvedených komunikačních kart a modulů od Molex pro Českou republiku a Slovenskou republiku.

Firemní web

www.molex.com


      

Close

Zadejte prosím následující údaje.

Kliknutím na tlačítko níže souhlasíte se zpracováním osobních údajů.