Kdo je kdo

Pantek


Firma Pantek (CS) s.r.o., založená v r. 1993, je dceřinou firmou společnosti Pantek Ltd., nezávislé soukromé britské firmy, která se specializuje na dodávku a technickou podporu zejména softwarových produktů pro oblast průmyslové automatizace.

Hlavním těžištěm činnosti firmy Pantek (CS) s.r.o. je komplexní podpora softwaru od Wonderware pro moderní průmyslové automatizační a informační aplikace. Wonderware je dominantním celosvětovým dodavatelem v tomto tržním segmentu.

Pantek (CS) s.r.o. je od počátku svých aktivit Autorizovaným Wonderware distributorem pro Českou republiku a Slovenskou republiku a je rovněž certifikována pro poskytování technické podpory a školení na Wonderware produkty.

Kromě Wonderware portfolia jsou v současné nabídce firmy Pantek (CS) s.r.o. i další řešení pro zvýšení výrobní inteligence v průmyslových a technologických podnicích.

Výrobní inteligence

Aktuální a přesné výrobní nebo technologické informace jsou klíčem k prosperitě. Sběr a ukládání procesních dat je však pouze prvním nezbytným krokem. Pro efektivní využití těchto surových dat je třeba, aby se názorně vizualizovala a vhodně interpretovala, čímž se přemění na prakticky využitelné informace. Teprve takto získaná výrobní inteligence umožní různým pracovníkům podniku optimálně zasahovat pro průběžné zlepšování kvality výroby, snižování výrobních nákladů a zvyšování produkce.

Automatizační a informační aplikace pro řízení a analýzu výroby

Wonderware software je integrovaná rodina produktů pro průmyslové automatizační a informační aplikace od renomovaného dodavatele, které zajišťují snadný přístup ke všem důležitým výrobním informacím potřebným k efektivnímu provozování a optimalizaci výrobních a technologických procesů. Nasazením Wonderware softwaru získají podniky inteligentní technologický informační systém, těsně svázaný s vlastní výrobou ve výrobních provozech, čímž se vhodně doplní administrativní podnikový informační systém kategorie ERP.

Průmyslové počítače pro flexibilní vizualizaci a ovládání výroby

Wonderware dodává rovněž různé typy průmyslových počítačů s dotykovými panely i samostatné počítače typu Box PC a Thin Client. Vždy se jedná o konfigurace v odolném provedení pro náročná průmyslová prostředí využitelné na jakémkoliv místě výrobního podniku.

Automatické zálohování, porovnávání a správa verzí

V moderních výrobních podnicích je většina výrobních procesů automatizována a provozuje se zde velké množství různých řídicích systémů, robotů, pohonů a dalších zařízení, pro jejichž činnost se používá mnoho softwarových programů nebo datových souborů – řídicí programy pro programovatelné logické automaty (PLC) a robotické systémy, operátorské vizualizační aplikace (HMI), různé programovací jazyky, formáty souborů či specifické aplikace. Versiondog je unikátní softwarový produkt od firmy AUVESY GmbH, který pro všechny verze používaných programových a datových souborů důsledně zajistí automatizované zálohování, dokumentaci všech změn, centrální archivaci, inteligentní porovnávání, průběžnou kontrolu správnosti provozované verze a příp. návrat ke starším verzím.

Průmyslové komunikační karty a moduly

Spolehlivá průmyslová komunikace patří mezi velmi důležité části výrobních nebo technologických procesů. V nabídce firmy Pantek (CS) s.r.o. je proto ucelená řada výkonných komunikačních karet do PC a modulů do šasi PLC značek Applicom, SST a DirectLink od firmy Molex, specializované na průmyslová komunikační řešení. Podporovány jsou všechny důležité průmyslové komunikační sběrnice a univerzální konektivita je umožněna pro desítky různých komunikačních protokolů.

ThinManager

ThinManager je světově vedoucí softwarovou platformou pro centralizovanou správu a komplexní podporu architektur s tenkými klienty v průmyslových aplikacích. Byl vyvinut americkou firmou ACP (Automation Control Products), specializovanou na řešení s tenkými klienty nasazenými v průmyslovém prostředí, která se od 9/2016 stala součástí koncernu Rockwell Automation. Celosvětově bylo nasazeno již více než 50 000 licencí systému ThinManager v různých průmyslových sektorech jako potravinářství, petrochemie, energetika, farmacie, chemie, kusová výroba a dalších. ThinManager je ve velké míře používán také v řešeních na bázi průmyslového automatizačního a informačního softwaru od Wonderware a je oficiálně certifikován jako „Wonderware Certified Product“.

Všestranná podpora

Komplexní podpora firmy Pantek (CS) s.r.o. je určena jak systémovým integrátorům, tak i koncovým uživatelům, kteří si své projekty provádějí sami. Pantek (CS) s.r.o. není systémovým integrátorem, tj. nevyvíjí a nenasazuje vlastní konkrétní aplikace „na klíč“ pro koncové zákazníky. Pantek (CS) s.r.o. zajištuje technické prezentace a konzultace, prodej, komplexní technickou podporu, školení, uživatelské konference, vývojářské semináře a další činnosti související s produkty ve své nabídce.

Pantek (CS) s.r.o. věnuje velkou pozornost i českému a slovenskému odbornému školství. Kompletní softwarové produkty od firmy Wonderware jsou např.k dispozici pro výuku na všech významných českých i slovenských technických univerzitách: ČVUT Praha, VŠCHT Praha, TU-VŠB Ostrava, VUT Brno, VUT Zlín, Západočeská univerzita Plzeň, Technická univerzita Bratislava a Technická univerzita Košice.


      

Close

Zadejte prosím následující údaje.

Kliknutím na tlačítko níže souhlasíte se zpracováním osobních údajů.